fbpx

IV Ogólnopolskie Zawody Spławikowe dla Dzieci Niepełnosprawnych - Sidłowo 2021

W dniu 13 czerwca miałem ogromną przyjemność i zaszczyt gościć na IV Pikniku nad Sidłowem, czyli Ogólnopolskich Towarzyskich Zawodach Spławikowych Dla Dzieci Niepełnosprawnych, które odbyły się w przepięknym miejscu na Zalewie Sidłowo. Organizatorem tych zawodów była Świdwińska Szkółka Ekologiczno-Wędkarska, której opiekunem jest Piotr Klimczak.

W zawodach wzięło udział 18 dzieci z różnymi schorzeniami i rodzajami niepełnosprawności, w tym niepełnosprawności zespolonej. Każdy z uczestników  posiadał swojego opiekuna wędkarskiego, którymi byli adepci Świdwińskiej Szkółki Ekologiczno-Wędkarskiej oraz członkowie zaprzyjaźnionych ze szkółką kół Wędkarskich. Uczestnicy, którzy startowali w zawodach nie po raz pierwszy prosili o opiekunów wędkarskich, z którymi na poprzednich odsłonach tego wydarzenia, tworzyli pary. Same zawody trwały dwie godziny, stan zdrowia i schorzenia tych dzieci uniemożliwiały dłuższych zawodów. Muszę tutaj wspomnieć o tym, iż uczestnicy przyjechali z całymi rodzinami, które miały ogromną przyjemność, oglądać swoje dzieci pełne radości i uśmiechu i bardzo kibicowały swoim pociechom.

wbb 202107 sidlowo dzieci 2

wbb 202107 sidlowo dzieci 3

wbb 202107 sidlowo dzieci 4

Po dwóch godzinach zmagań okazało się że wszyscy zawodnicy złapali rybki, z całej grupy wyróżniono troje zawodników z największą ilością ryb, a byli to:
    1. Największą ilość punktów bo aż 1770  pkt.  zdobył   Kamil Kocur – pod opieką jednego z najmłodszych opiekunów wędkarskich Damiana Hećmana, Kamil startował pierwszy raz w tych zawodach.
    2. Drugim rezultatem było zdobycie 1600 pkt. które zdobył Kacper Rakoczy który jest wielokrotnym zawodnikiem ze złowioną największą  ilością ryb, opiekunem Kacpra był już po raz kolejny Jakub Klimczak.
    3. Kolejny wynik to 1440 pkt. które tym razem zdobyła zawodniczka a była nią Eliza Jakiel. Eliza startowała w zawodach po raz pierwszy a opiekunem wędkarskim Elizy był kolega Michał Terefenko.
Po ogłoszeniu wyników wszystkie dzieci oraz ich opiekunowie zostali nagrodzeni pucharami okolicznościowymi, ufundowanymi przez świdwińskiego Starostę, Burmistrza Miasta Świdwin i Wójta Gminy Sławoborze. Oprócz pucharów, które dla wszystkich były takie same, uczestnicy otrzymali mnóstwo nagród rzeczowych, które sprawiły im wiele radości.

wbb 202107 sidlowo dzieci 5

wbb 202107 sidlowo dzieci 6

wbb 202107 sidlowo dzieci 7

Opiekunowie, oprócz okolicznościowych pucharów dostali specjalne podziękowanie w postaci Dyplomu okraszonego uściskiem dłoni i przepięknym uśmiechem. Moim skromnym zdaniem wszyscy uczestnicy tej cudownej imprezy są zwycięzcami gdyż w tych zawodach nie ma 1 czy 12 miejsca, tutaj wszyscy stają na najwyższym stopniu podium. Organizacja takich zawodów, ze strony organizatorów, wymaga wiele pracy i zaangażowania, której muszę przyznać że adeptom Świdwińskiej Szkółki Ekologiczno-Wędkarskiej i ich rodzicom nie brakuje. Tak zgadza się, gdyż to rodzice dbali o to by na imprezie nikt nie był głodny, gdyż kuchnia przez nich prowadzona serwowała znakomity bigos, kiełbaskę, kaszankę, karkówkę z grilla, kawkę, herbatkę i znakomite ciasto. Nie zapomniano także o najmłodszych gdyż dla nich serwowana była kolorowa wata cukrowa i prażony popcorn - dla każdego coś miłego.
Podsumowując całą imprezę mogę powiedzieć tylko jedno – oby takich imprez było więcej w naszym szarym Świecie, gdyż zgodnie z hasłem Fundacji Wędkarze Bez Barier „Wszyscy Łowimy Tak Samo..” i każdy z nas zasługuje na to, by móc wędkować z uśmiechem od ucha do ucha.

wbb 202107 sidlowo dzieci 8

wbb 202107 sidlowo dzieci 10

wbb 202107 sidlowo dzieci 17

 

W imieniu Fundacji Wędkarze Bez Barier
Piotr Gładysz

Kategoria: