fbpx

Z przyjemnością informujemy, że 19 czerwca 2022 r. po raz siódmy w naszym regionie, na gościnnym łowisku Zalew Węgrowski, odbyły się Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie Dla Osób z Niepełnosprawnością o Puchar Szczupaka.

Pogoda dopisała, co jeszcze bardziej zmotywowało pasjonatów wędkarstwa do skorzystania z naszego zaproszenia do udziału w turnieju. Bardzo cieszymy się, że z zaproszenia skorzystali zarówno koleżanki i koledzy z Wolomina, Puław, Białegostoku, Łukowa, Żebraka, Sobolewa, Otwocka, Warszawy oraz Siedlec. Swoją obecnością zaszczycili nas:

Darek Podsiad - kadra Polski juniorów, vice mistrz Polski, w-ce mistrz europy juniorów, czterokrotny lider Grand Prix Polski juniorów w spławiku
Eugeniusz Błaszczak - członek kadry Polski osób z niepełnosprawnością, wielokrotny medalista
Hanna Kajdan - mistrzyni Polski OzN
Henryk Młot- mistrz Polski OzN

Celem zawodów jest zachęcanie osób z niesprawnościami do tego, aby dzielić swoją pasję do wędkarstwa z życzliwymi ludźmi z całej Polski, nawiązywać nowe przyjaźnie i prezentować swoje niemałe często umiejętności! Dzień rozpoczęliśmy zbiórką o godz. 6.30 rano, gdzie przy wspólnym śniadaniu odbyła się odprawa, zapoznanie zawodników z regulaminem zawodów oraz losowanie stanowisk. Następnie udaliśmy się na łowisko, gdzie po stosownym czasie na przygotowanie sprzętu i zanęt, rozpoczęła się już cicha, sportowa rywalizacja – czyli gdzie te ryby są?
W czasie trwania zawodów o zawodników dbały nasze koleżanki Ewa Prokurat i Marysia Kowalska w asyście Antoniego, które upiekły smaczne ciasta i bułki. Roznosiły również napoje, bo temperatura sięgała 30 stopni. Po 4 godzinach zmagań, wszystkie złowione okazy zostały oficjalnie zważone i policzone przez sędziego głównego Wiesława Lipca i wszystkie wróciły do wody. Następnie zaraz po uprzątnięciu łowiska, wszyscy udali się pod wiatę, gdzie Jakub i Wojciech Prokurat od rana przygotowywali gorący poczęstunek.na  rusztach grila.

Aby tradycji stało się zadość, Sędzia Główny ogłosił wyniki zawodów, w których zwycięzcami zostali:

miejsce I – Egeniusz Błaszczak -Warszawa
miejsce II – Henryk Młot-Józefów
miejsce III – Michał Krystecki-Łuków

wbb 202206 zawody w wegrowie 12

Wszyscy „medaliści” otrzymali piękne, pamiątkowe dyplomy i puchary sportowe ufundowane przez Zarząd PZW Okręg w Siedlcach oraz wspaniałe nagrody rzeczowe przekazane m.in. przez firmy: TRAPER,  CENTRUM WĘDKARSKIE "EDIL", a wręczone przez przybyłego specjalnie do nas Burmistrza Węgrowa pana Pawła Marchela.
Dzięki życzliwości naszych dobrodziejów, lokalnych przedsiębiorców i władz, wszyscy uczestnicy otrzymali zestawy upominków rzeczowych, każdy poczuł się więc z pewnością szczególnie miło przyjęty. Następnie, w niezwykle miło zaaranżowanym, cichym zakątku otoczonym wodą i łąkami mogliśmy spędzić już czas na niezobowiązujących opowieściach wędkarskich, częstowani przepysznymi daniami z grilla, słodkościami Ewy I Marysi, ciepłą herbatą i kawą.
Bardzo nisko kłaniamy się także pozostałym – osobom prywatnym, które poświęciły swój czas i energię oraz przedstawicielom lokalnych władz i okolicznych firm, które zechciały nam zaufać przekazując produkty do przygotowania poczęstunku oraz wspaniałe nagrody sportowe i upominki dla uczestników.

wbb 202206 zawody w wegrowie 13

wbb 202206 zawody w wegrowie 11

wbb 202206 zawody w wegrowie 02

wbb 202206 zawody w wegrowie 03

wbb 202206 zawody w wegrowie 04

wbb 202206 zawody w wegrowie 05

wbb 202206 zawody w wegrowie 06

wbb 202206 zawody w wegrowie 07

wbb 202206 zawody w wegrowie 08

wbb 202206 zawody w wegrowie 09

wbb 202206 zawody w wegrowie 10

 

Dziękujemy naszym DOBRODZIEJOM:
    • ZARZĄDOWI  PZW OKRĘG SIEDLCE
    • BURMISTRZOWI WĘGROWA
    • STAROŚCIE POWIATU WĘGRÓW
    • FIRMIE  TRAPER - NOWE OPOLE K. SIEDLEC
    • CENTRUM WĘDKARSKIEMU "EDIL" SIEDLCE
    • KOLEGOM Z KOŁA WĘGRÓW ZA PRZYGOTOWANIE ŁOWISKA
    • PREZESOWI KOŁA WĘGRÓW
    • ADAMOWI KUROWI ZA UŻYCZENIE BUSA ZATANKOWANEGO DO PEŁNA
    • MIROSŁAWOWI KRASUSKIEMU ZA WSPANIAŁE WĘDLINY
    • KOŁO PZW NR 33 ”SZCZUPAK” SIEDLCE
    
Doceniamy każdy gest z Waszej strony i każdą dozę zaufania dla naszej inicjatywy. Dziękujemy i prosimy o życzliwą pamięć przy kolejnym przedsięwzięciu na rzecz zbliżania do siebie różnych środowisk, szczególnie pasjonatów aktywności wędkarstwa jako formy najprawdziwszej integracji na tylu różnych płaszczyznach codzienności…
    
    
Z serdecznymi pozdrowieniami Koło nr 33 „Szczupak” w Siedlcach

Kategoria: