fbpx

Rusza program RYBOTERAPIA.

W tym roku (2018) z naszym Partnerem Redakcją Wiadomości Wędkarskie zapoczątkowaliśmy program promujący wędkarstwo pośród dzieci, młodzieży i osób dorosłych dotkniętych niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Program nazywa się RYBOTERAPIA i związany jest z łowieniem ryb w okolicznościach pięknej, polskiej przyrody i w towarzystwie osób, które ludzie ci znają, lubią i akceptują, to najlepsza z możliwych terapii i aktywizacji.

 

Mija cztery lata od kiedy powołano do życia Ruch społeczny Wędkarze Bez Barier, który zapoczątkował i do dziś prowadzi Norbert Stolarczyk, dziennikarz miesięcznika Wiadomości Wędkarskie, jedyny jak do tej pory w historii pisma niepełnosprawny Wędkarz. W szeregach WBB już dziś jest kilkudziesięciu wędkarzy, którzy identyfikują się z piratem z loga WBB oraz ponad 4000 sympatyków fanpage WBB na Facebook. Od kwietnia 2019 roku ruch przyjął osobowość prawną przyjmując nazwę Fundacja Wędkarze Bez Barier będąc kontynuacją działalności skierowanej do osób z niepełnosprawnością. Pokrótce możemy wymienić kilka dość ważnych istotnych działań WBB. Za nami jest kilkadziesiąt spotkań w całym kraju z włodarzami miast. Spotkania te mają na celu wskazanie istniejących barier architektonicznych do uprawiania wędkarstwa przez osoby dotknięte niepełnosprawnością i możliwości ich usunięcia. Współpraca i planowanie wspólnych działań z Organizacjami Pozarządowymi, mającymi na celu aktywizację osób niepełnosprawnych poprzez uprawianie wędkarstwa. Odbyliśmy kilkanaście konsultacji z zarządem głównym P ZW dotyczących funkcjonowania niepełnosprawnych wędkarzy w Polskim Związku Wędkarskim, spotkania integracyjne z młodzieżą dotkniętą niepełnosprawnością.

Do sukcesów WBB zaliczyć możemy: współorganizację zawodów spławikowych dla dzieci z niepełnosprawnością, które odbyły się nad Zalewem Sidłowo w roku 2016, następnie pomoc w organizacji I Ogólnopolskich Zawodów dzieci niepełnosprawnych nad tym samym zbiornikiem w roku 2017. W tym roku 10 czerwca spotkamy się ponownie nad zalewem Sidłowo podczas II Ogólnopolskich zawodach dla dzieci niepełnosprawnych. Kolejny sukces to współorganizacją pierwszych w Polsce zawodów spinningowych z łodzi dla osób dotkniętych niepełnosprawnością, które odbyły się w Szczecinku w roku 2017, w tym roku szykujemy się do drugiej edycji tych zawodów. Nie byłoby tych wszystkich akcji mających na celu aktywizację środowiska osób niepełnosprawnych gdyby nie Partnerzy Wędkarzy Bez Barier, których na szczęście każdego roku przybywa.

Fundacja Wędkarze Bez Barier i Wiadomości Wędkarskie odwiedzać będą grupy dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością, propagując wędkarstwo w najczystszej jego formie – wypoczynku, nauki i integracji.

 

 ww ryboterapia 700

 

wbb pirat fundacja

 

ww logo WW szare

 

 
 

Zespoły Szkół  Specjalnych, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowe Domy Samopomocy chcące aby RYBOTERPIA do nich zawitała, proszone są o kontakt z nami.

Fundacja Wędkarze Bez Barier

Norbert Stolarczyk

tel. 506 680 611

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

Kategoria: