fbpx

Ryboterapia w Bobrowie

 

Powszechnie znane są magiczne wręcz właściwości hipoterapii czy dogoterapii, wpływające korzystnie na rozwój i powrót do zdrowia dzieci i młodzieży dotkniętych niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Wraz z Redakcją „Wiadomości Wędkarskich” postanowiliśmy, wspólnie stworzyć program partnerski promujący wędkarstwo pośród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej i ruszyć z nim do placówek Edukacyjno –Terapeutycznych i Warsztatów Terapii Zajęciowej.

 

Program ten to RYBOTERAPIA mający na celu, umożliwienie poznawania i pogłębiania wiedzy z zakresu wędkarstwa. Dotyk złowionej ryby i wypuszczenie jej do wody, spędzanie czasu na wolnym powietrzu w scenerii naszej polskiej przyrody oraz aktywny nań wypoczynek to kilka z licznych, jednakże podstawowych filarów Ryboterapii.

 

wbb 201807 ryboterapia bobrowo 012

 

Pierwsze zajęcia RYBOTERAPII, których promotorem w Polsce jest organizacja Wędkarze Bez Barier oraz redakcja Wiadomości Wędkarskie, odbyły się 17 maja 2018 r. w Zespole Placówek Edukacyjno –Terapeutycznych w Bobrowie w woj. zachodniopomorskim. Przy współpracy z lokalnym Stowarzyszeniem Turystyczno -Wędkarskim „Wedkarskie Opowieści„ oraz Klubem Wędkarskim „Ongoing Fishing” ze Złocieńca, które to na co dzień jest opiekunem z zakresu wędkarstwa wymienionej placówki, Wędkarze Bez Barier przeprowadzili zajęcia w plenerze promujące program „Ryboterapia”. Wychowankowie placówki mogli wysłuchać o zachowaniu się nad wodą , zapoznać się z pięcioma metodami połowu ryb, uczestniczyli w zajęciach rzutowych oraz prezentacji przynęt spinningowych. Najwięcej radości dało im samo wędkowanie . Udało się złowić kilka fajnych okoni i leszczyków. Dla większości wychowanków był to pierwszy kontakt z wędkarstwem a podczas zajęć często gościł uśmiech na ich twarzach, po czym można wnioskować że zajęcia „RYBOTERAPIA” przyniosą pożądany efekt . Uczestnicy zajęć dzięki środkom pozyskanym ze Starostwa Drawskiego i Miasta Złocieniec oraz środków własnych STW „Wędkarskie Opowieści” zostali obdarowani koszulkami oraz sprzętem wędkarskim. Zanęty na te zajęcia ufundował Piotr Piotrowicz, właściciel sklepu wędkarskiego „Pitunia Fishing” z Gorzowa Wielkopolskiego. Wszystkim Darczyńcom bardzo, ale to bardzo dziękujemy.

 

wbb 201807 ryboterapia bobrowo 01

wbb 201807 ryboterapia bobrowo 02

wbb 201807 ryboterapia bobrowo 03

wbb 201807 ryboterapia bobrowo 04

wbb 201807 ryboterapia bobrowo 05

wbb 201807 ryboterapia bobrowo 06

wbb 201807 ryboterapia bobrowo 07

wbb 201807 ryboterapia bobrowo 08

 


Na ręce Norberta Stolarczyka z Wędkarze Bez Barier oraz Marka Kluczka z Wiadomości Wędkarskich, dzieci z ośrodka złożyły podziękowania. Był ten moment, w którym zawsze to my czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy być, mogliśmy pomóc a praca nasza została przyjęta z aprobatą. Ośrodek został oznakowany jako przyjazny dla Wędkarzy Bez Barier.

 

 wbb 201807 ryboterapia bobrowo 09

wbb 201807 ryboterapia bobrowo 010

 

Patronem medialnym były Wiadomości Wędkarskie i Wędkarze Bez Barier.

 

wbb 201807 ryboterapia bobrowo 013

 

 

Foto Marek Kluczek & Norbert Stolarczyk

Tekst WBB

 

 

Kategoria: