fbpx

II Ogólnopolskie Zawody Spławikowe dla Dzieci Niepełnosprawnych na Zalewie Sidłowo

 

10 czerwca 2018r. na Zalewie Sidłowo odbyły się II Ogólnopolskie Towarzyskie Zawody Spławikowe dla Dzieci Niepełnosprawnych organizowane przez adeptów Świdwińskiej Szkółki Ekologiczno-Wędkarskiej w ramach programu RYBOTERAPI, który promują Organizacja Wędkarze Bez Barier i miesięcznik Wiadomości Wędkarskie RYBOTERAPI.

 

Honorowy patronat nad zawodami objął Starosta Powiatu Świdwińskiego Pan Mirosław Majka, Burmistrz Miasta Świdwina Pan Jan Owsiak, Wójt Gminy Sławoborze Pan Marcin Książek, Wójt Gminy Świdwin Pan Kazimierz Lechocki. Patronat medialny po raz kolejny zapewniła nam Redakcja Wiadomości Wędkarskich w osobie Józefa Wróblewskiego oraz Organizacja Wędkarze Bez Barier w osobie jej założyciela Norberta Stolarczyka. Są to już trzecie tego typu zawody organizowane przez adeptów szkółki, ale drugie jako ogólnopolskie.

 

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 01g

 

 

Ubiegłoroczna edycja i efekt zawodów skłonił nas do pewnego ryzyka. Postanowiliśmy zwiększyć ilość zawodników z dwudziestu do dwudziestu pięciu, licząc jednocześnie, że i tym razem nie zawiodą nas nasi Sponsorzy a jednocześnie damy szansę kolejnym dzieciom wzięcia udziału w zawodach.Zawody zaplanowaliśmy na godz. 9.00 tak, aby wszyscy zawodnicy zdążyli dojechać na czas. Po przywitaniu zawodników i przybyłych gości przystąpiliśmy do losowania stanowisk i przydzieleniu dla każdego zawodnika doświadczonego opiekuna. W rolę opiekunów wcielili się oczywiście adepci szkółki jak i zaprzyjaźnieni koledzy z kół wędkarskich. Tradycyjnie za numerki do losowania służyły lizaki, na których były wypisane numery stanowiska. W międzyczasie adepci przygotowywali dla wszystkich zawodników zanęty, które to po raz trzeci ufundowała firma PROFESS-FISHING Pana Mariusza Tuledy, za które ogromnie dziękujemy.

 

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 01

 

 

O godz. 10.30 rozległ się sygnał do rozpoczęcia zawodów, które trwały przez dwie godziny. Pogoda nam sprzyjała aż nadto. Wysoka temperatura i palące słońce dało się we znaki chyba wszystkim. Na szczęście rybom to nie bardzo przeszkadzało i co chwila można było zauważyć jak kolejne rybki trafiały do siatek ku zadowoleniu zawodników. Trafiła się również perełka w postaci pięknej płoci którą złowił Jan Ziemba podopieczny z Domu Dziecka w Łobzie. Miara wskazała 36 cm. Była to największa ryba podczas zawodów. Niestety płoć i pozostałe ryby nie dały Jankowi miejsca na podium.

 

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 01a

 


Po zważeniu ryb wszystkim zawodnikom a wspomnę, że wszyscy złowili rybki musieliśmy wyłonić trzech zwycięzców, choć dla nas wszyscy zostali zwycięzcami. W czasie, gdy były podliczane punkty i przygotowywane dyplomy wszyscy mogli odpocząć w cieniu namiotu, który to użyczyła nam po raz drugi firma DAJAR z Koszalina korzystając z dań, które przygotowała nasza ,,pięciogwiazdkowa kuchnia”.

 

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 01b

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 01c

 

 

Wyniki zawodów:

Miejsce pierwsze z wynikiem 1705pkt zajął Kacper Rakoczy pod opieką adepta Jakuba Klimczaka. Wspomnę tylko, że Kacper łowi z Kubą w duecie po raz trzeci i w ubiegłym roku również zajęli miejsce pierwsze.

Na miejscu drugim z wynikiem 1560pkt po raz pierwszy startująca w tych zawodach znalazła się Aneta Kutera pod opieką kol. Michała Terefenko.

Na miejscu trzecim z wynikiem 1335pkt uplasował się Wiktor Mojsym, którego opiekunem był kol. Mariusz Grabarczyk. Chłopaki w tym duecie również w roku ubiegłym zajęli miejsce trzecie.

W większości zawodników, którzy brali wcześniej udział w naszych zawodach prosi o tych samych opiekunów. Podczas tych dwóch godzin wędkowania taki duet bardzo się zaprzyjaźnia, potrafi wspaniale współpracować ze sobą i poznaje się nawzajem. Jest to niesamowita integracja, którą doświadczy jedynie osoba tam będąca.

 

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 01d

Kacper Rakoczy - miejsce I

 

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 01e

Aneta Kutera - miejsce II

 

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 01f

Wiktor Mojsym.- miejsce III

 

Nadszedł czas, aby nagrodzić naszych zawodników. Medale ufundowane przez Radę ds. Młodzieży Zarządu Głównego PZW w Warszawie wręczał Członek Prezydium ZG w Warszawie Pan Grzegorz Rogalewicz. Puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Świdwina Pana Jana Owsiaka wręczał Wójt Gminy Sławoborze Pan Marcin Książek. Dyplomy SUPER ZAWODNIKA ufundowane przez adeptów szkółki wręczał Radny Powiatu oraz Członek Zarządu Powiatu Łobeskiego Pan Andrzej Gradus. Dodatkowo każdy zawodnik otrzymał torbę z drobnymi gadżetami ufundowanymi przez firmę GARMIN i DRAGON oraz słodkości ufundowane przez firmę DEKO z Koszalina.
Nagrodzeni dyplomami SUPER OPIEKUNA oraz pucharami ufundowanymi przez Starostę Powiatu Świdwińskiego Pana Mirosława Majkę zostali również dzielni i wspaniali opiekunowie.

 

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 02a

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 02b

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 02c

 

 

Dzięki wsparciu Wójta Gminy Sławoborze Pana Marcina Książka mogliśmy na sam koniec zrobić wszystkim zawodnikom jeszcze jedną niespodziankę. W specjalnie przygotowanym do tego celu akwarium umieściliśmy zakupione karpie podusie, które to każdy z zawodników musiał sam „złowić”. Był to chyba najlepszy prezent i pamiątka tych zawodów. Reakcja dzieci była niesamowita. Nam z kolei właśnie o to chodziło, aby te rybki przypominały wszystkim o naszym spotkaniu w programie RYBOTERAPIA.

 

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 23a

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 23b

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 23c

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 23d

Wspólna, pamiątkowa fotografia z mistrzem.

 

Dziękujemy serdecznie za przybycie oraz za rozmowy z nami: Staroście Powiatu Świdwińskiego Panu Mirosławowi Majce, Wójtowi Gminy Sławoborze Panu Marcinowi Książek, Radnemu Powiatu Łobeskiego Panu Andrzejowi Gradusowi, Członkowi Prezydium Zarządu Głównego w Warszawie Panu Grzegorzowi Rogalewiczowi.

Strażakom z OSP Rokosowo i Powalic za zabezpieczenie terenu i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. Obsłudze naszej ,,pięciogwiazdkowej kuchni” w obsadzie: Danuta Jawilak, Iwona Budyńczuk, Dorota Klimczak, Danuta Rzepkowska, Marcin Warcholski, Paweł Budyńczuk, Dominik Jawilak. Byliście wspaniali. Przygotowane przez Was posiłki smakowały rewelacyjnie.

 

Swój wkład w organizację tych zawodów wnieśli:


• Starosta Powiatu Świdwińskiego Pan Mirosław Majka
• Burmistrz Miasta Świdwina Pan Jan Owsiak
• Wójt Gminy Świdwin Pan Kazimierz Lechocki
• Wójt Gminy Sławoborze Pan Marcin Książek
• Rada ds. Młodzieży Zarządu Głównego w Warszawie
• Joanna Nowicka
• Intermarche Świdwin Pan Krzysztof Prochera
• Dajar Pan Jarosław Romański
• Piekarnia-Cukiernia GS Łobez Pan Piotr Sładkiewicz
• Krystyna Warcholska
• Hurtownia ,,DEKO” Ireneusz Roś, Dariusz Dziadura
• Firma Handlowa ,,GRZEŚ” Grzegorz Leszcz
• PH ,,TORKAN’’ S.C. Piwosz i Janiszewski
• GARMIN
• Profess-fishing Pan Mariusz Tuleda
• Nadleśnictwo Świdwin
• PBS Świdwin
• Zawodnicy biorący udział w III Charytatywnych Zawodach Spławikowych JUNIOR-SENIOROWI


Szczególne podziękowania dla Marka Dubil za zaangażowanie się w nasze zawody pomimo swej nieobecności. Rodzicom dzieci niepełnosprawnych za pyszne ciasta. Panu Wiesławowi Wieczorkowi za zgodę na publikację zdjęć które wykonał.
Ogromne podziękowania należą się wszystkim kolegom z sąsiednich Kół PZW za pomoc w przygotowaniu tych zawodów oraz wszystkim tym, którzy w jakimś stopniu przyczynili się do organizacji.


Do zobaczenia za rok!!!

 

 

Foto. archiwum Wędkarze Bez Barier

Tekst. opiekun Szkółki Piotr Klimczak.

 

 

 

 

Galeria Zawodników

 

 wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 03

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 04

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 05

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 06

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 07

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 08

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 09

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 10

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 12

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 13

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 14

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 15

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 16

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 17

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 18

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 19

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 20

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 21

wbb 201807 niepelnosprawne sidlowo 22

 

 

 

 

 

 

Kategoria: