fbpx

Pierwszy Feederowy Puchar Wędkarzy Bez Barier

 

Do Nowego Miasta nad zalew nowomiejski, z różnych zakątków naszego kraju, przybyło dwunastu niepełnosprawnych wędkarzy. Zmagania przyszło im rozgrywać w strugach gęstego deszczu, wiejącego wiatru i piorunów, które przenikały zachmurzone niebo. Tak rozpoczął się Pierwszy Ogólnopolski Feederowy Puchar Wędkarzy Bez Barier. Organizatorami zawodów byli Fundacja Wędkarze Bez Barier oraz Koło PZW Nowe Miasto. Partnerami zawodów: Starostwo Płońskie, Gmina Nowe Miasto oraz Okręg PZW w Ciechanowie.

 

wbb 201905 puchar wbb 1

 

O ładną pogodę organizatorzy „modlili” się od kilku tygodni poprzedzających imprezę. W ostatnich dniach, tuż przed zawodami, prognostycy zapowiadali ocieplenie. Co więcej, piękne słońce i błękitne niebo, weekend miał być piękny. O świcie 18 maja 2019 r. wschodzące i przebijające się przez chmury słońce, było dobrym tego znakiem. Niestety zaledwie kilka godzin później stało się to, czego wszyscy się obawiali, okrutna burza z piorunami, gęsty deszcz w towarzystwie silnego wiatru.

Zawody
Zawodnicy, tuż po odprawie technicznej posilili się daniami z grilla, przygotowanymi przez Kolegów z Koła PZW Nowe Miasto i całą dwunastką udało się na uprzednio wylosowane stanowiska.
Skryli się pod parasolami i dzięki pracy ich asystentów mimo silnego deszczu i pomruków piorunów, udało się dostarczyć wszystkie potrzebne akcesoria oraz przynęty i zanęty z pakietów startowych, dostarczonych przez naszych sponsorów. Grzmoty i pioruny były już na tyle groźne, że w pewnym momencie sędzia główny zwodów Paweł Wasilewski z Koła PZW Nowe Miasto, zmuszony był ogłosić odłożenie wędek. Musieliśmy przeczekać najgorsze.

 

wbb 201905 puchar wbb 39 

wbb 201905 puchar wbb 02

wbb 201905 puchar wbb 03

wbb 201905 puchar wbb 37

wbb 201905 puchar wbb 36

wbb 201905 puchar wbb 34

wbb 201905 puchar wbb 33

wbb 201905 puchar wbb 40

wbb 201905 puchar wbb 6

 

Ryby
Z tym było słabo, ryby brały niezwykle delikatnie, trudno było odróżnić niewymiarowego okonia skubiącego za robaka, a było ich niezwykle dużo, od wymiarowych leszczy.
Oczywiście możnaby całą winę zrzucić na zachwianie pogody i księżycową pełnię. Znalazłoby się pewnie jeszcze wiele innych powodów, które z pewnością były tego przyczyną – tylko po co?
Najważniejsza była bardzo dobra atmosfera, a ta, ani przez pogodę, ani przez niezadowolenie z powodu pogody któregoś z zawodników nie została zepsuta. Takich zwyczajnie nie było. Wszyscy mieli doskonały nastrój i świetnie bawili się do końca.


Uroczyste zakończenie
Tutaj udało się wszystko. Wyszło słońce i zrobiło się wręcz cudownie. Przybyli zawodnicy, chociaż byli przemoczeni, to dobry nastrój jeszcze bardziej im towarzyszył.
Dotarli też Partnerzy zawodów, bez których nie udałoby się stworzyć tak fajnej imprezy, przybyli zaproszeni goście i Sponsorzy. Wszystko było jak należy.
Komisja sędziowska w składzie Paweł Wasilewski i Julian Wardzyński z Koła PZW Nowe Miasto sumowali wyniki zawodów, w tym czasie zawodnicy oraz przybyli goście mogli w promieniach słońca skonsumować smaczny i obfity obiad.

 

wbb 201905 puchar wbb 7

 

Ogłoszono wyniki, udekorowano i nagrodzono:

1. Wiesław Frąchowicz - Okręg PZW Skierniewice, Koło nr 2 w Skierniewicach
2. Krzysztof Malec - Okręg PZW w Lublin, Koło „Selekt”
3. Andrzej Piegat - Okręg PZW Mazowiecki, Koło 114 „Mazowsze”
4. Robert Świerczewski - Okręg PZW Mazowiecki, Koło nr 58
5. Seweryn Jędrasiak – Okręg PZW w Szczecin, Koło nr 8 „Pstrąg”

Zwycięzcom zawodów Serdecznie Gratulujemy.

 

 

wbb 201905 puchar wbb 25

wbb 201905 puchar wbb 26

Wiesław Frąchowicz, miejsce I

 

wbb 201905 puchar wbb 24

Krzysztof Malec, miejsce II

 

wbb 201905 puchar wbb 27

Andrzej Piegat, miejsce III

 

wbb 201905 puchar wbb 32

Robert Świerczewski IV miejsce

 

wbb 201905 puchar wbb 30

Seweryn Jędrasiak V miejsce

 


Naszym Partnerom: Radnemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego Panu Pawłowi Obermeyerowi, Staroście Płońskiemu Pani Elżbiecie Wiśniewskiej, Wójtowi Gminy Nowe Miasto Panu Sławomirowi Zalewskiemu oraz Zarządowi Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Ciechanowie, chcielibyśmy serdecznie podziękować za udzieloną pomoc w realizacji imprezy. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i wsparciu Feederowy Puchar Wędkarzy Bez Barier ma szansę wpisać się do harmonogramu wydarzeń Powiatu Płońskiego.

 

wbb 201905 puchar wbb 15

wbb 201905 puchar wbb 21

 

 

wbb 201905 puchar wbb 18

 

Podziękowania i gromkie brawa zarazem, składam na ręce naszych Kolegów z Koła PZW w Nowym Mieście. Wasze wsparcie i praca podczas przygotowań i organizacji w dniu zawodów była dla nas nieoceniona. Z takimi Partnerami można zmieniać Świat.

 

wbb 201905 puchar wbb 12

wbb 201905 puchar wbb 11

wbb 201905 puchar wbb 16

Ekipa z Koła PZW Nowe Miasto

 

Na długiej liście podziękowań znajdują się nasi Sponsorzy. Wasze dary rzeczowe i finansowe dały możliwość stworzenia godnej wędkarzy imprezy. Również dzięki Wam Puchar Feederowy Wędkarzy Bez Barier miał piękną oprawę i dał wiele radości uczestnikom zawodów.

 

wbb 201905 puchar wbb 19

 

Nasi Patroni medialni również mieli swój udział i wnieśli w imprezę nowego ducha, dali możliwość promocji Zawodów na arenie ogólnopolskiej. Relację z naszej imprezy wypatrujcie w krajowej prasie wędkarskiej, na portalach internetowych oraz oczekujcie filmu na kanale „YT” naszego Patrona „Wękarska Przygoda”

 

wbb 201905 puchar wbb 20

 

SPONSORZY

MIKADO
EXTRU FISH
CENTRUM WĘDKARSTWA z Warszawy
SNECK – ŻYŁKI Z HISTORIĄ
PROFESS
KLUB WĘDKARSKI „SAN” STALOWA WOLA
RADIO PŁOŃSK
PORTAL WKRA FISHING
Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Paweł Obermeyer
Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego, Dariusz Żelazko
Oprawa graficzna imprezy Rafał Kamiński

PATRONI MEDIALNI

WIADOMOŚCI WĘDKARSKIE
WĘDKARSKI ŚWIAT
WĘDKARSKA PRZYGODA
RADIO PŁOŃSK

GOŚCIE SPECJALNI

Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Paweł Obermeyer
Starosta Płoński, Elżbieta Wiśniewska
Wójt Gminy Nowe Miasto, Sławomir Zalewski
Dariusz Żelazko - Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego.
Cezary Bandurski czł. ZO PZW w Ciechanowie

Za zdjęcia dziękujemy:
Joannie Sawce, Paulinie Świerczewskiej, Juliuszowi Wardzyńskiemu, Pawłowi Kukli

 

Tekst
FUNDACJA WĘDKARZE BEZ BARIER
Norbert Stolarczyk


Kategoria: