fbpx

WBB i pirat - nasze logo, jak powstało?

WBB i pirat - nasze logo, jak powstało?

Gdy cztery lata temu dojrzałem do tego aby na dobre zająć się promowaniem wędkarstwa jako sportu i aktywizacją osób niepełnosprawnych w wędkarstwie, postanowiłem utworzyć oficjalny ruch społeczny i nazwałem go Wędkarze Bez Barier, z zamiarem nadania mu w przyszłości formy prawnej. Nazwa już była, teraz logo. Tu pojawił się problem, ponieważ moje ówczesne możliwości w pracy z programami do grafiki były znikome, dziś minimalne.

W GIMP-ie stworzyłem jakieś straszydło, zadzwoniłem do jedynego jakiego znałem kolegi Wojciecha Górskiego, wziętego rysownika i grafika komputerowego. Powiedziałem o co mi chodzi i wysłałem plik, zaznaczając, że to tylko poglądowa „grafika”, aby się nie śmiał i nie krytykował. Długo się nie oddzwaniał… Nie sądziłem, źe poraził go mój kunszt graficzny...  Wreszcie napisał do mnie na Facebook, - „czyś ty... takich znaczków są tysiące. Ci ludzie zasługują na coś lepszego. Zaczekaj, mam pomysł, dziś jeszcze ci wyślę logo”
I wysłał… Gdy go ujrzałem, dostrzegłem wszystkie idee, które mi przyświecały. Patrzyłem na nieustraszonego, zatwardziałego, upartego i troszkę groźnego zarazem Pirata. W logo tym widziałem tych ludzi, ciężką ich pracę i efekt końcowy, o którym po czterech latach mogę powiedzieć, że wraz z WBB idę w dobrym kierunku. Wojtek naniósł na pirata kilka drobnych poprawek i od czterech lat Pirat WBB jest oficjalnym logiem Wędkarzy Bez Barier.

 wbb reka olowek

 

Serdeczne podziękowania Wojtku. Jesteś Ojcem Pirata i nie wiem jak ty ale ja przypuszczałem, że kilka kresek będzie tak ważnych dla mnie i wielu innych ludzi.

 

logo

 

Norbert Stolarczyk
WBB

 

 

Kategoria: